Startup

Startap Vikend: Prilika za mlade da otkriju svet preduzetništva

Prvi Startap Vikend za mlade u Srbiji je jedinstvena šansa za kreativne i ambiciozne mlade. Oni će se upoznati sa svetom startapa i steći potrebne veštine za razvoj poslovnih ideja. Tokom dvodnevnog programa, učesnici će raditi na inovativnim projektima. Takođe, sarađivaće sa mentorima i stručnjacima iz startap ekosistema Srbije. Ovo može biti prvi korak ka uspešnom preduzetništvu.

Organizator je Inovacioni biznis centar Zlatibor, uz podršku partnera iz Ministarstva nauke, inovacija i tehnološkog razvoja. Oni su pripremili intenzivan program koji uključuje:

  • Inspirativna predavanja i radionice iz oblasti preduzetništva i startapa
  • Timski rad na rešavanju realnih problema u startap okruženju
  • Mentorsku podršku od vodećih stručnjaka iz različitih oblasti
  • Prezentaciju i evaluaciju inovativnih ideja pred stručnim žirijem


Učesnici će, osim toga, imati priliku da razviju veštine i steknu nova poznanstva. Takođe, dobiće povratne informacije od stručnjaka. Najbolji timovi će nastaviti s mentorskom podrškom za dalji razvoj. Imaće i šansu da dobiju bespovratna sredstva za osnivanje startapa.

Ko može učestvovati? Program je namenjen mladima od 18 do 30 godina svih obrazovnih profila. Važno je napomenuti da prethodno iskustvo u razvoju startapa nije neophodno. Dovoljni su entuzijazam i želja za učenjem.

Kako se prijaviti? Prijave za Startap Vikend su otvorene, a učešće je besplatno. – LINK ZA PRIJAVU

Pored toga
, obezbeđeni su materijali, osveženje, pokloni, i nagrade za najbolje timove.

Ne propustite priliku da budete deo prvog Startap Vikenda i otkrijete svoj preduzetnički potencijal!

Izvor: ibczlatibor

Shares:

Related Posts

Startup

Studenti inovatori sa FTN-a uz pomoć veštačke inteligencije analiziraju solarni potencijal krovova

Studentski Startap Solarise: Automatizacija prelaska na solarnu energiju Ideja i početak Tim od četiri studenta sa smera Softversko inženjerstvo i informacione tehnologije, uz mentorstvo profesora Aleksandra Anđelkovića, razvio je softver zasnovan na veštačkoj inteligenciji koji analizira solarni potencijal krova na osnovu satelitskih snimaka. Ekipa je svoj put započela na Hakatonu “Re:Hack The Future” koji je organizovala nemačka kompanija GIZ. Održan je u Naučno-tehnološkom parku u Novom Sadu. Inovativno rešenje za građane Za razliku od većine softvera iz ove industrije, Solarise je namenjen građanstvu. Korisnici unose adresu svog objekta i u tri klika dobijaju kompletnu analizu solarnog potencijala. Analiza uključuje broj solarnih panela koji mogu stati na krov, količinu električne energije koju bi proizvodili, procenu troškova instalacije i period povraćaja investicije. Trenutno je za dobijanje ovih informacija potrebno nekoliko dana ili nedelja, dok inženjeri ručno obave procenu. Tehnička podrška i razvoj Tim koji stoji iza ovog rešenja čine Tina Mihajlović, Milica Sladaković, Tamara Ilić i Uroš Poček, diplomirani inženjeri softvera. U razvoju modela veštačke inteligencije pomogla im je profesorka Jelena Slivka. Za razvoj je bilo potrebno domensko znanje iz oblasti obnovljivih izvora energije, koje je pružio profesor Aleksandar Anđelković. Finansijska podrška i priznanja Solarise tim je nedavno obezbedio svoju prvu finansijsku podršku kroz program Fonda za inovacionu delatnost pod nazivom "SmartStart". Ove godine SmartStart je imao 175 prijava, a samo 27 je dobilo finansiranje. Tim je postigao veliki uspeh i na takmičenju za najbolju tehnološku inovaciju u Srbiji, plasirajući se u finale i osvojivši četvrto mesto. Planovi za budućnost Solarise će se predstaviti na 55. Međunarodnom KGH kongresu i izložbi od 10. do 13. decembra 2025. godine u Beogradu. Tim je deo akceleratorskih programa, kao što su “3alet” i "Finsight", koji im pomažu da steknu veštine neophodne za uspešno vođenje startupa. Kroz ovakve programe, tim nastoji da svojoj inženjerskoj ekspertizi pridoda veštine iz sveta biznisa. Misija i vizija Priča Solarise tima je dokaz da mladi inovatori mogu kreirati globalno prepoznatljiva rešenja čak i tokom studija. Solarise je na misiji da automatizuje prelazak na solarnu energiju, piksel po piksel. Izvor:rtv.rs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *